Sipariş Listem 0
SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ
+905435429202

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1 SATICI
Ticari Ünvanı: Toptan Kavanozcum Cam Tic. Ltd. Şti.
Adres: Hürriyet Mah. Kurtuldu Sok. No:31/A Osmangazi / Bursa
Telefon: 0532 379 94 24
İnternet Sitesi Adresi: www.toptankavanoz.com
E-Posta Adresi: toptankavanoz@gmail.com


1.2 ALICI
Adı Soyadı: [İsminiz]
Adres: [Adresiniz]
Telefon: [Telefonunuz]
E-Posta Adresi: [E-Posta adresiniz]

Alıcının şirket olduğu durumlarda
Şirket İsmi: [Şirketiniz]
Vergi Dairesi: [Vergi daireniz]
Vergi Numarası: [Vergi numaranız]


MADDE 2 - SÖZLEŞMENİN KONUSUN VE KAPSAMI

2.1 İşbu sözleşme Toptan Kavanozcum Cam Tic. Ltd. Şti.'nin bir markası olan toptankavanoz.com (bundan sonra SATICI olarak anılacaktır) ve ticari veya mesleki olmayan amaçlarla hareket eden gerçek veya tüzel kişi olarak www.toptankavanoz.com internet sitesi üzerinden alışveriş yapan tüketici (bundan sonra ALICI olarak anılacaktır) ilişkilerini düzenlemek amacıyla 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik esaslarını dayanak alınarak hazırlanmıştır. İşbu sözleşme ile aşağıda fiyat, miktar ve teslimat ücreti belirtilen ürün/ürünlerin satış, teslim, ödeme ve iade süreçlerine dair SATICI ve ALICI'nın hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesi amaçlanmıştır.

2.2 ALICI işbu sözleşmeyle konu olan ürün/hizmet/mal ile ilgili herhangi bir sorunla karşılaşması durumunda Toptan Kavanozcum Cam Tic. Ltd. Şti.'ne internet sitesi www.toptankavanoz.com; e-posta adresi toptankavanoz@gmail.com, telefon numarası 0532 379 94 24 veya adresi Hürriyet Mah. Kurtuldu Sok. No:31/A Osmangazi / BURSA üzerinden ulaşabilme ve siparişe konu olan ürünle ilgili talep veya şikayetlerini belirtilen iletişim yolları aracılığı ile iletebilme hakkı olduğunu kabul eder.

MADDE 3 - SÖZLEŞMEYE KONU OLAN ÜRÜNLERİN TEMEL NİTELİKLERİ VE TESLİMAT SÜRECİ

3.1 Hizmet/Ürün bilgileri aşağıda belirtilmiştir. Belirtilmiş olan fiyatlar Türk Lirası cinsinden olup fiyatlara KDV (Katma Değer Vergisi) dahildir.

3.2 Teslimatla ilgili tüm masraflar ALICI'YA ait olmakla beraber SATICI siparişin toplam satış bedelini temel alarak teslimat masraflarının tamamının veya bir kısmının SATICI'nın kendisi tarafından ödenmesi konusunda karar verme yetkisini kendinde saklı tutar.

3.3 SATICI sözleşmeye konu olan ürün/hizmetlerin stokta bulunma ve temin edilme sürecine bağlı olarak siparişi 30 (OTUZ) iş günü içinde ALICI'nın işbu sözleşmede belirtmiş olduğu kişi ve adres bilgileri doğrultusunda gönderimi gerçekleştirmek amacıyla kargo firmasına teslim eder. SATICI 30 (OTUZ) iş günlük süreye ek olarak ALICI'ya bilgi vermeksizin veya yazılı bildirimde bulunmak koşuluyla ek 60-90 (ALTMIŞ VEYA DOKSAN) iş günlük gönderim süresini uzatma hakkını kendinde saklı tutar.

3.4 SATICI, teslimatı engelleyen olağandışı durumlar, ulaşım yollarındaki aksaklıklar nedeniyle teslimatın gecikmesi halinde ALICI'yı bilgilendirerek alıcının siparişi ile ilgili iptal, değişiklik veya siparişin teslimattaki gecikmeye rağmen kabulü şeklindeki sipariş üzerindeki haklarını kabul eder.

3.5 ALICI'nın, SATICI'nın belirlediği taşıyıcı dışında başka bir taşıyıcı ile malın gönderilmesini talep etmesi durumunda, malın ilgili taşıyıcı ile gönderiminden kaynaklanabilecek kayıp, hasar ve kargo bedellerinden SATICI sorumlu değildir.

3.6 Siparişe konu olan ürünler ALICI'nın www.toptankavanoz.com internet sitesinde alışverişi sırasında belirttiği kişi adına ve adrese kargo firması aracılığı ile teslim edilecektir. ALICI'nın teslimatın gerçekleşeceği sırada belirttiği adreste bulunmamasından veya teslimatla ilgili yanlış adres bilgilerinin ALICI tarafından girilmesinden dolayı ortaya çıkabilecek geç veya yanlış adrese teslim sorunlarından dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.

3.7 Herhangi bir nedenle sipariş bedelinin ödenmemesi halinde SATICI teslimata ilişkin yükümlülüklerinden muaf sayılır.

3.8 SATICI, ALICI'ya sağlam, eksiksiz, siparişte belirtildiği nitelikte ürün teslim etmek yükümlülüğü altındadır.

3.9 ALICI ürünün kendisinde veya ambalajında bir hasar olması veya eksik ürün teslimatı durumlarında kargo görevlisine tutanak tutturmakla yükümlüdür. Kargo görevlisine ürün teslimatı sırasında tutanak tutturulmamış ayıplı veya hasarlı ürünlerle ilgili SATICI sorumlu tutulamaz; ALICI'nın hasarsız ve eksiksiz ürün aldığı kabul edilir.

3.10 ALICI ürünün kendisinde teslimi esnasında bir kusuru / ayıbı olduğunu ispatlayamadığı hallerde SATICI'dan iade / değişim / eksik - hasarlı ürün talebinde bulunamaz. ALICI'nın kusuru ispatladığı hallerde de iade / değişim / eksik - hasarlı ürün talebininden doğan tüm sorumluluk ve ücretlendirmeler ALICI'ya aittir. 

3.11 ALICI'nın 3.10 Maddesini sürekli veya birden fazla defa kullanması halinde SATICI, ALICI'nın kötü ve ark niyetli davrandığını beyan ederek veya etmeyerek ALICI'nın taleplerini geri çevirme hakkı vardır. SATICI bu hakkı kullanmayı saklı tutar.

3.12 SATICI, ALICI'nın kötü ve ark niyetli olarak işbu sözleşmenin 3.10 Maddesini kullandığını tespit ettiği hallerde Hukuki Süreçleri başlatma Hakkını saklı tutar. İş bu sözleşme gereği başlatılacak Hukuki Süreçlerde BURSA TİCARET MAHKEMELERİ yetkili olarak tayin edilmiştir. SATICI Hukuki Süreçlerden doğan tüm ödemeleri / alacaklarını ALICI taraftan isteyeceğini işbu sözleşme ile beyan eder. ALICI ise Hukuki Süreçlerden doğan tüm ödemeleri / alacakları ödemekle hükümlü olduğunu kabul eder.

3.13 SATICI, siparişin fiyat veya ağırlık/hacim miktarı kendisi tarafından belirlemiş olduğu miktarın üstüne geçmesi durumunda kargo gönderi masraflarında değişiklik yapma ve toptan satışlarda ücretsiz kargo kampanyasını iptal etme hakkına sahiptir.

[Siparişleriniz]

Teslim Edilecek Kişi: [Teslim Edilecek Kişi]
Teslimat Adresi: [Teslimat Adresiniz]

MADDE 4 -SİPARİŞ BEDELİNİN ÖDENMESİ

4.1 Sipariş bedelinin ödenmesi ALICI'nın SATICI tarafından sunulan ödeme şekillerinden birisini seçip gerekli banka işlemlerini yapması şeklinde ifa edilir.

4.2 ALICI işbu sözleşmede yer alan teslimat ücreti, indirim kuponu veya hediye çeki kaynaklı indirim oranı, ürün fiyatı, varsa vade farkı veya çeşitli faizlerden kaynaklı diğer ücretlerin SATICI tarafından hesaplanması sonucu belirlenen ve ALICI tarafından ayrıntıları sipariş ve ödeme ekranlarında açıkça görülebilen toplam sipariş bedelini işbu sözleşmeyi ve gerekli ön bilgilendirmeleri okuyup onayladıktan sonra ödemekle yükümlüdür. Ürünün peşin veya vadeli fiyatı, indirim oranı, teslimat ücreti, varsa vade farkı ve taksit seçenekleri, ürün bilgileri siparişin internet ortamında oluşturulmasının ardından gönderilen e-posta ve kargo teslimatı sırasında verilecek olan fatura ile ALICI'ya ulaştırılmaktadır.

4.3 SATICI, ALICI'nın güvenli bir ödeme gerçekleştirmesini sağlamakla yükümlüdür.

4.4 SATICI tarafından sunulan ödeme seçenekleri aracılığıyla ALICI tarafafından gerçekleştirilen ödeme işleminin herhangi bir nedenle gerçekleşmeme durumunda SATICI siparişin hazırlanmasından doğan yükümlülüklerinden kurtulmuş sayılır.

4.5 SATICI işbu sözleşmeden kaynaklı haklarını kullanarak sipariş ile ilgili gerekli ödemenin gerçekleşmemesi durumunda sipariş bedelini, ödeme işleminin gerçekleşmediği gün sayısı kadar gecikme faizi uygulayarak bu süreçte ortaya çıkabilecek diğer masrafların da ALICI tarafından ödenmesi koşuluyla tahsil etmek için icra, alacak davası gibi hukuki yollara başvurabilir.

4.6 ALICI işbu sözleşmeyi elektronik ortamda onaylayarak işbu sözleşmeye konu olan ürünlerin oluşturduğu siparişin bedelini ödemekle yükümlü olduğunu kabul eder.

MADDE 5 - CAYMA HAKKI

5.1 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik uyarınca cayma hakkı ile ilgili bu madde düzenlenmiştir.

5.2 ALICI, işbu sözleşmeyi kendi hür iradesi ile elektronik ortamda onaylayarak verdiği siparişin kendisine veya kendisinin sözleşmede belirttiği üçüncü şahıslara ulaşması tarihini takip eden 14 (ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin işbu sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

5.3 ALICI'nın cayma hakkından faydalanabilmesi için cayma hakkı ile ilgili talebini SATICI'ya işbu anlaşmada belirtilen iletişim kanalları aracılığı iletilmesi ürün iadesi, değişimi veya iptali gibi süreçlerin başlaması için şart olduğunu işbu anlaşmayı onaylayarak kabul eder. SATICI, cayma hakkına dair talebin kendisine ulaştığını derhal ALICI'ya iletmekle yükümlüdür. Bu aşamada ürün iade onay süresi SATICI'nın iş yükü gibi sebepler ile değişiklik gösterebilir.

5.4 Tek kullanımlık olan, çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek, ALICI'nın istekleri doğrultusunda hazırlanan, iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan, tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mal/hizmet/ürünleri konu alan anlaşmalarda ALICI cayma hakkından faydalanamaz.

5.5 ALICI'nın ürünün usulüne uygun kullanımından kaynaklı değişme ve bozulmalardan alıcı ürünün değer kaybetmesi yönünde sorumlu tutulamaz. Ancak ürünün değer kaybetmesi veya azalması ALICI'nın kendi kusurundan kaynaklanıyorsa üründeki değer kaybı ALICI'dan SATICI tarafından tahsil edilir.

5.6 ALICI cayma hakkından faydalanabilmek için ürünün kendisini, ambalajanı varsa ürünle birlikte gönderilen aksesuarları eksiksiz ve hasarsız olarak satışı gerçekleştirilen ürünün faturası ile birlikte SATICI'ya teslim etmekle yükümlüdür. ALICI, iadeye konu olan ürünleri SATICI'nın kendisine bildireceği kargo firması aracılığı ile göndermekle yükümlüdür. ALICI geri gönderdiği ürünler için hiçbir kargo ücreti ödemez; gönderim ücreti SATICI tarafından karşılanır. SATICI iadeye konu olan ürünü 7 (yedi) iş günü içinde alıcından teslim almakla yükümlüdür.

5.7 SATICI, ALICI'nın cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 90 (DOKSAN) iş günü içinde, varsa ürünün teslim masrafları da dahil tahsil edilen tüm ödemeleri ALICI'ya iade etmekle yükümlüdür.

5.8 ALICI'nın siparişi kargo firmasına teslimat yapılmadan önce iptal etme isteğinde bulunursa bu istek cayma hakkı çerçevesinde değerlendirilip, kabul edilir. ALICI'nın sipariş bedeline dair gerçekleştirdiği ödeme, iptal isteğinin SATICI'ya iletildiği günden itibaren 90 (doksan) iş günü içinde ALICI'nın ürünü satın alma aşamasında seçtiği ödeme kanalı üzerinden alıcıya geri ödenir.

MADDE 6 - YÜRÜRLÜLÜK

6.1 İşbu sözleşme ALICI'nın elektronik ortamda www.toptankavanoz.com internet sitesi üzerinde yapmakta olduğu alışveriş sürecinde taraflarca okunarak ALICI'nın elektronik ortamda onaylamasıyla kurulmuş olur ve derhal yürürlüğe girer.

6.2 ALICI bu sözleşmeyi onaylayarak bu anlaşmaya fiyat, miktar, nitelikler, teslimat, cayma hakkı çerçevesinde konu olan ürün/mal/hizmet hakkındaki hak ve yükümlülüklerini kendi özgür iradesiyle gerekli ön bilgileri de okuyup kabul etmiş olur. ALICI işbu anlaşmayı kabul etmekle beraber sözleşmeden doğan sorumluluklarını yerine getirme yükümlülüğünün altına girmiş olur. İşbu anlaşmayı kabul eden ALICI, işbu anlaşmanın hiçbir haksız hüküm içermediğini ve iyi niyet ilkeleri çerçevesinde hazırlandığını da kabul eder.

MADDE 7 - TEMERRÜDE DÜŞME

7.1 ALICI'nın satın alma işlemini gerçekleştirmekte olduğu ürünle ilgili temerrüde düşmesi halinde 4/12/1984 tarihli ve 3095 sayılı Kanuni Faiz ve Temerrüt Faizine İlişkin Kanun'un ilgili hükümlerine göre SATICI, ALICI'dan ürün bedeline ek olarak, borcun ödenmesine ilişkin ertelenen her gün için temerrüt faizi uygulama ve temerrüt sürecine bağlı olarak ürünle ilgili ortaya çıkabilecek ürünün SATICI'ya geri gönderimi gibi diğer masrafların da ALICI'dan karşılanmasını talep etme hakkına sahiptir.

MADDE 8 - YETKİLİ MAHKEME

8.1 İşbu sözleşmeden kaynaklı herhangi uyuşmazlık için ALICI Tüketici Mahkemesine veya Tüketici Hakem Heyetine gerekli başvuruları yapma hakkına sahiptir.

8.2 İşbu sözleşme kapsamında doğacak / oluşacak her türlü sorun ile ilgili olarak SATICI bilgilendirilmelidir. ALICI taraf SATICI bilgisinde olmadığı halde Sosyal Medya Platormlarında, Şikayetvar vb. Platformlarda yapacağı yazılı veya sözlü beyanları kayıt altına alınarak "Şirketlerin ticari itibarını zedeleyecek şekilde yalan haber içeren, şirketi ve ürünlerini kötüleyen söylem, gerçek olmayan yorumlar ve eylemler sebebi ile Medeni Kanun 24 vd., şayet ortada markanın itibarının zedeleyecek içerikler mevcut ise 556 sayılı Markaların Korunması Hakkında KHK m. 9. ve 61. maddeleri gereğince veya şirketinizin marka koruması bulunmaması durumunda ise Türk Ticaret Kanunu 56 ve devamında belirtilen haksız rekabet hükümlerine dayanarak çeşitli hukuki yollara başvurulabilir." ibarelerine dayanarak tüm yasal haklarını kullanma hakkını saklı tutar.

8.3 8.2 Maddesinde belirtilen haller oluştuğu halde SATICI, ALICI ile irtibata geçerek / ALICI'yı sözlü ve yazılı olarak uyararak / ALICI'ya bilgi vermeksizin HUKUKİ SÜREÇLERİ başlatabilir. Hukuki süreçler başladığı halde 8.2 deki haller ALICI tarafından ortadan kaldırılmak / ALICI tarafından değiştirilmek istense dahi Hukuki Süreçler durdurulmaz. Bu hukuki süreçlerde yetkili Mahkeme olarak BURSA TİCARET MAHKEMELERİ tayin edilmiştir.

8.4 8.2 Maddesinin oluştuğu hallerde SATICI Hukuki Süreçlerden doğan tüm ödemeleri / alacaklarını ALICI taraftan isteyeceğini işbu sözleşme ile beyan eder. ALICI ise Hukuki Süreçlerden doğan tüm ödemeleri / alacakları ödemekle hükümlü olduğunu kabul eder.

SATICI
Adı Soyadı/Ünvanı: Toptan Kavanozcum Cam Tic. Ltd. Şti.


ALICI
Adı Soyadı/Ünvanı: [İsminiz]

[Tarih]